Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Rudyard Kipling „Księga dżungli” - charakterystyka Mowgliego

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Mowgli to dziecko wychowane przez wilki. Uratowany przez Wilczycę Matkę zostaje członkiem stada. Jego imię oznacza żabę, ponieważ bezwłose dziecko najbardziej przypominało wilkom właśnie żabę. Dorasta wśród zwierząt, ale z czasem musi wrócić do ludzkiej osady. Jego największym wrogiem jest tygrys Shere Khana, który prześladuje go od początku. Mowgli wie, że któregoś dnia będzie musiał się z nim zmierzyć.

Mowgli był synem drwala, kiedy miał dwa lata, został porwany przez Shere Khana, potężnego kulawego tygrysa ludożercę. Udało mu się jednak uniknąć strasznego losu, uratowała go para wilków, której przypadkowo wpełzł do nory. Mały chłopiec był w dżungli zupełnie bezbronny, wymagał starannej opieki przed drapieżnikami, zimnem i głodem. Skoro już udało mu się uniknąć śmierci, został przyjęty do wilczej rodziny. Wilczyca Matka wykarmiła go razem ze swoimi szczeniętami. Ludzkie dziecko, choć zupełnie nie przypominało małego wilczka, budziło w niej tkliwe macierzyńskie uczucia. Z radością przyglądała się, jak raczkuje pomiędzy jej dziećmi: „Jaki mały! Jaki naguśki, jaki odważny i śmiały!”.

Małe dziecko było zupełnie nagie, a jego skóry nie pokrywała sierść. Poza tym poruszało się dość nieporadnie, co przypominało...

Podobne wypracowania