Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Opowiadanie o miłości nastolatków - napisz opowiadanie miłosne

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Zdarzyło się to, kiedy wszyscy – to znaczy ja, Sylwia i Paweł – jeździliśmy jeszcze na wakacje do moich dziadków na wieś. Mieliśmy wtedy po 16 lat i kochaliśmy to miejsce pachnące jabłkami i całkowitą wolnością. To był ostatni nasz wspólny wyjazd tam i pierwszy tak szczególny dla Sylwii.

Trzeciego dnia pobytu, gdy już trochę zdążyliśmy nacieszyć się wylegiwaniem na słońcu, wiejskim mlekiem i masłem i siedzeniem przez pół dnia w jeziorze, babcia podczas podwieczorku, podjadając maliny ze śmietaną, oznajmiła nam:
- Słuchajcie moje łakomczuchy, umówiłam się z panią Lewandowską, wiesz Lidka – mówiąc to, spojrzała na mnie. – Tą, która mieszka obok wielkiego dębu, pod numerem 53. Macie jutro z rana zjawić się u niej i nazbierać parę kilo czereśni, będziecie mieć na kilka dni, a i my z dziadkiem chętnie posmakujemy tych pyszności Lewandowskiej.
- O której mamy tam iść? Mam nadzieję, że będziemy mogli się trochę wyspać – zaniepokoił się o swoją długość snu Paweł.
- Nic się nie martw Pawełku, o czwartej rano nie zerwę z spod kołder – podśmiewała się babcia, zadowolona, że będzie miał ją kto wyręczyć w zrywaniu jej ulubionych owoców.
- No to o której, babciu?...

Podobne wypracowania