Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Przygoda Pinokia - Pinokio w brzuchu rekina - opowiadanie na podstawie książki

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Miało to miejsce, gdy, po niezliczonej ilości przygód, które Pinokio przeżył od czasu ucieczki z domu, skoczył do morze w obawie przed człowiekiem, który mógł go sprzedać. Chłopiec płynął kołysany przez morskie fale, gdy nagle coś wielkiego przysłoniło słońce, wyłaniając się z wody. Pinokio spojrzał w górę i nad sobą zobaczył tylko ogromne czarne podniebienie, wielki różowy język i zębiska, które zamknęły się nad nim i ogarnęła go ciemność.

We wnętrzu morskiego potwora unosił się zapach ryb, a stopy nurzały się w wodzie pomieszanej ze śliną zwierzęcia. Gdy Pinokio otrząsnął się, usłyszał dobiegający gdzieś z dołu głos:
- Witaj chłopcze, jak ci na imię?
- Jestem Pinokio. A ty kim jesteś? Nie widzę cię i w ogóle nic nie widzę przez tę ciemność.
- Oczy zaraz przyzwyczają ci się do mroku. Nie jest tu tak ciemno jakby się mogło wydawać, bo gdzieś tam daleko, w górze jest otwór, przez który wpada światło. Jestem tuńczykiem i zostałem połknięty kilka dni temu przez tą wielką rybę i czekam tylko na śmierć.
- Nie możesz stąd uciec tuńczyku? Możemy razem spróbować.
- Nie, dla mnie jest już za późno, ale ty idź i szukaj światełka w górze – tam najdziesz...

Podobne wypracowania