Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

List do Goplany - napisz list do Goplany, w którym pocieszysz ją i wyjaśnisz, że Grabiec nie był jej pisany

Droga Goplano,

piszę do Ciebie, ponieważ bardzo chciałbym, żebyś otrząsnęła się z sercowych wydarzeń, które Cię spotkały i znów zaczęła się uśmiechać i cieszyć każdym dniem. Nimfy wodne, do których należysz, nie powinny zamartwiać się i być nieszczęśliwe. Zostałyście stworzone na wzór wód – migotliwych, pozornie spokojnych, ale ujawniających niekiedy drzemiący w Was temperament, skrywających pod swą błękitną powierzchnią niezgłębione tajemnice.

Przede wszystkim powinnaś wiedzieć, że przyczyną, dla której niemożliwy był Twój związek z Grabcem, nie byłaś Ty sama jako kobieta, nie był temu winny Twój wygląd czy charakter, bo przecież trudno o istotę piękniejszą, powabniejszą. Winne są prawa rządzące światem. Ty, jako nimfa wodna, której pochodzenia szukać należy w sferze baśni, podań, wierzeń ludowych, nie mogłabyś żyć z Grabcem, który przynależał do świata ludzkiego. Ty, Goplano, jesteś uosobieniem sił natury, połączona nierozerwalnie z wodą i jej środowiskiem, która jest Twoim domem i, co najważniejsze – jesteś królową. A on – prosty chłop związany z ziemią, jej oddany sercem i duszą, niepotrafiący żyć z dala od niej.

Nie smuć się więcej, bo takie koleje losu zostały gdzieś zapisane – ten mężczyzna nie był Ci przeznaczony. Jako jeden z ludzi Grabiec swym sercem wybrał kobietę z rodu ludzkiego – Balladynę – choć Ty, razem ze swoimi pomocnikami Chochlikiem i Skierką, na jej życiowej drodze postawiłaś Kirkora. Ale przecież „Serce nie sługa, nie zna co to pany. Nie da się okuwać przemocą w kajdany”.

Droga Goplano, na pewno spotkasz jeszcze w życiu kogoś, kto pokocha Cię tak mocno, że będziesz dla niego wszystkim, a on będzie Twoim największym skarbem. Tylko taka miłość – odwzajemniona – jest prawdziwa, trwała i jedyna.

Odpisz Goplano jak najszybciej. Wspomnij o tym, co robisz, jak mijają Ci dni i czy masz się już lepiej.

Pozdrawiam Cię serdecznie,

Adam

Podobne wypracowania do List do Goplany - napisz list do Goplany, w którym pocieszysz ją i wyjaśnisz, że Grabiec nie był jej pisany