Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

List Romea do ojca - wyjaśnij motywy swojego postępowania i przyczynę samobójstwa

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Drogi Ojcze,

nie ma dla mnie innej drogi niż śmierć. Moja ukochana i jedyna Julia, która przez swoją rodzinę została przymuszona do małżeństwa z Parysem, choć to ze mną połączył ją ojciec Laurenty świętym węzłem małżeńskim, nie żyje.

Wiedz, że w czasie, gdy wydawało mi się, że czuję coś do Rozaliny, gdy z pełną głową myśli o niej szedłem na bal do Kapuletich, nie śniło mi się nawet, że tam spotkam się oko w oko z mym miłosnym losem. Będąc pewnym, że to Rozalina jest tą jedyną, niespodziewanie zostałem porażony gromem najczystszej, najprawdziwszej i dozgonnej miłości. A tym niepohamowanym uczuciem zapałałem do córki Twego wroga z rodu Kapuletich.

Gdy nasz cichy ślub był już faktem, szczęście, którego nie mogłem ogarnąć rozumem, rozsadzało mi piersi. Oto Julia, to niewinne i piękne dziewczę, patrzyło na mnie jako żona, MOJA żona, na dobre i złe, w zdrowiu i w chorobie.

Fatum, nieubłagany los, który uparł się, by nas rozdzielić, choć próbował wielokrotnie bez skutku, zdołał znaleźć w końcu sposób. Gdy przebywałem w Mantui, gdzie przyszło mi żyć, jak wiesz, za karę, iż zabiłem Tybalta, Baltazar przybył do mnie z hiobową wieścią, że mój kwiat czysty – Julia – leży bez tchu pokonana przez truciznę,...

Podobne wypracowania