Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

List Romea do Julii - List Romea do Julii po spotkaniu w ogrodzie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Moja Miłości, od pierwszego wejrzenia Ukochana, Julio,

najpiękniejsza, najdelikatniejsza, najwspanialsza i jakby wyjęta prosto z marzenia – takie myśli przelatywały przez mą głowę, gdy nasze oczy spotkały się w spojrzeniu palącym jak najintensywniejsze promienie słońca.

Czy i ty czułaś to, co ja poczułem w tamtej magicznej chwili? Burza jakby pochyliła nad nami swoje gwałtowne oblicze, a powietrze zrobiło się ciężkie od elektryczności. Poczułem, patrząc na Twoją twarz, tysiące gwiazd muskających policzki, rozjaśniających przestrzeń, która nas od siebie dzieliła. Ty jak anioł stałaś w ich poświacie i tylko skrzydeł brakowało Ci, abym uznał Cię za istotę nie z tego świata, uosobienie samego Dobra i Piękna.

Najdroższa, nie spocznę, dopóki Twoja ręka nie będzie moja. Moja dusza nie zazna wcześniej spokoju, nim nie będzie wiedziała, że przed kapłanem i Bogiem została nierozerwalnie spojona z Twoją nieskalaną duszą. Gnające na oślep myśli zwolnią dopiero wtedy, gdy stanę się Twoim mężem, a Ty moją żoną.

Gdy pomyślę sobie, jak puste i nijakie było moje życie dotąd, nie mogę uwierzyć, że zdolny byłem do takiego istnienia. Widocznie jakieś niewidzialne siły podtrzymywały moją bezwartościową egzystencję, abym dotrwał do dnia, kiedy spotkam się...

Podobne wypracowania