Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

List ojca Laurentego do Romea - wyjaw swój pomysł i wezwij Romea do powrotu do Werony

Drogi Młodzieńcze,

w ręce brata Jana składam los Twój i Twojej żony Julii, wysyłając przez niego jako posłańca list. Przeczytaj te słowa, które przybliżą Ci mój plan, jak Julię wybawić od ślubu z Parysem i Waszą miłość oraz małżeństwo ocalić.

Otóż jednym ratunkiem z tej okropnej sytuacji, według mnie, jest uciec się do podstępu. Czytaj uważnie, co umyśliłem, a jeśli wszystko ułoży się pomyślnie, będziesz mógł piękną Julię zabrać do Mantui i żyć z nią jak przystało mężowi z żoną.

Poradziłem Julii, by zachowywała się tak, jakby zgadzała się z wolą ojca swego i przystawała na ślub z Parysem. Dzięki temu uśpi czujność rodziców. Natomiast w przeddzień ślubu, wieczorem, wypić ma zawartość buteleczki, którą jej podarowałem, po czym zaśnie na niemal dwie doby. W tym czasie, gdy rodzina Kapuletich będzie opłakiwać swe dziecko jako martwe, a myśli o bieli ślubu porzuci na rzecz żałobnej czerni, Ty, mój drogi Romeo, przybędziesz do Werony, gdzie przebudzoną ukochaną – żywą i zdrową – wywieziesz do Mantui.

Skoro mój plan już poznałeś, pozostaje mi jedynie modlić się do Boga, aby żadne szatańskie siły nie próbowały przeszkodzić w drodze do szczęścia małżonków.

Bądź zdrów chłopcze i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, żyj szczęśliwie i szczęśliwe życie daj swej Julii.

Z wyrazami oddania,

Ojciec Laurenty

Podobne wypracowania do List ojca Laurentego do Romea - wyjaw swój pomysł i wezwij Romea do powrotu do Werony