Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Dary Ducha Świętego w moim życiu - czym są i co do niego wnoszą?

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Dary Ducha Świętego są bardzo ważne dla każdego wierzącego człowieka, także dla mnie. Dzięki nim stajemy się lepszymi, bardziej wartościowymi i świadomymi własnej duchowości ludźmi.

Uważam, iż łaski, które możemy otrzymać od Ducha Świętego, są wyrazem miłości Boga wobec wszystkich ludzi. Pan obdarzył nas tak wielkim miłosierdziem, ponieważ chciał, abyśmy stawali się coraz lepsi i godniejsi Jego zaufania. Dary, jakie przekazuje nam Duch Święty, pomagają nam w kształtowaniu charakteru i rozwijaniu naszej duchowości.

Istnieje siedem darów Ducha Świętego, a Katechizm kościoła katolickiego wymienia je w następującej kolejności: dar mądrości, rozumu, rady, męstwa, wiedzy (umiejętności), bojaźni Pańskiej oraz dar pobożności. Uważam, iż te łaski stanowią podstawę mojego (oraz każdego wierzącego człowieka) funkcjonowania w świecie. Mam na myśli nie tylko własne życie duchowe i religijne, ale także to oderwane od sfery sakralnej. Takie dary jak dar wiedzy, mądrości i rozumu zapewniają mi lepszą orientację w otaczającym mnie świecie. To przecież dzięki nim potrafię obiektywnie spojrzeć na życie, ludzi i siebie samego. Umiem wniknąć w głąb mojej duszy, rozumiem własne potrzeby i intencje. Poprzez dar rozumu jestem w stanie wnikać w Boże tajemnice i pojmować je, oczywiście...

Podobne wypracowania