Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Imiona do bierzmowania - znaczenie i skutki wyboru. Święci patroni

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Sakrament bierzmowania rozpoczyna kolejny etap duchowej wędrówki w życiu każdego chrześcijanina. Łaskę tę przyjmuje się w wieku kilkunastu lat, bowiem wówczas wierzący jest bardziej dojrzały i świadomy swoich religijnych potrzeb.

W tradycji Kościoła katolickiego sakrament bierzmowania łączy się nie tylko z przyjęciem Ducha Świętego, ale również z nadaniem kolejnego (zazwyczaj trzeciego) imienia. Powodem tego aktu jest zaznaczenie, iż nastolatek przystępujący do sakramentu pogłębia swoją wiarę i wiedzę religijną, doświadcza swoistego wtajemniczenia i poznaje, choćby w sposób niedoskonały, plany Boże, staje się pełnowartościowym chrześcijaninem.

Przyjęcie trzeciego imienia to także symboliczny akt oddania się pod opiekę nowemu patronowi, który ma stanowić wzór do naśladowania, troszczyć się o swojego podopiecznego i napełniać go łaskami. Dlatego też należy przemyśleć wybór imienia, które zostanie nam nadane podczas bierzmowania. Przede wszystkim musi to być imię, które nosiła osoba uznana za świętą lub ewentualnie błogosławioną. Mogą to być zarówno imiona polskich świętych, ale również i zagranicznych. Warto też zapoznać się z życiorysem danej osoby, aby wiedzieć, jak żyła, czego dokonała i –...

Podobne wypracowania