Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Zwiastowanie Pańskie - Zwiastowanie NMP - data, opis, historia. Święto Zwiastowania Pańskiego - strona 2

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

i wdzięcznością, że została wybrana, aby stać się częścią wielkich dzieł Bożych.

Duch Święty, który napełnił Maryję, działał także wobec św. Elżbiety, która pragnęła dziecka, jednak była już w podeszłym wieku. Ewangelista opisuje, że Archanioł Gabriel oznajmił tę wieść Maryi podczas Zwiastowania, kwitując swoje słowa stwierdzeniem: „Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego” (Łk 1, 36).

Synem św. Elżbiety był św. Jan Chrzciciel, który ochrzcił później Chrystusa w rzece Jordan. Ten asceta, pustelnik i prorok przygotowywał wiernych na przyjście Mesjasza, a przed Jego nadejściem udzielał chrztu tym, którzy chcieli być włączeni do wspólnoty Dzieci Bożych.

Jeśli chodzi o Święto Zwiastowania Pańskiego, obchodzone jest ono 25. marca, a więc dokładnie dziewięć miesięcy przed Narodzinami Jezusa. Niektórzy badacze stwierdzają jednak, ze data owa nie jest związania z dziewięciomiesięcznym odstępem od daty Narodzenia Pańskiego. Przypominają, że przełom marca i kwietnia w starożytnych wiekach był bardzo specyficznym czasem, gdyż wiązał się ze świętem Paschy, a więc początku nowego życia. Z tego względu wspominano w tym czasie także uroczystość Zwiastowania jako momentu, kiedy Chrystus wcielił się w postać ludzką...

Podobne wypracowania