Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Różaniec - Tajemnice różańca. Rozważania, opis

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Różaniec jest to modlitwa, dzięki której możemy w szczególny sposób rozważać obecność Maryi w życiu i działalności Jezusa Chrystusa. Przechodząc przez kolejne dziesiątki różańca, wspominamy różne etapy Maryi i Jej Syna na drodze od Zwiastowania, aż po koronowanie Maryi na Królową Nieba i Ziemi.

Mamy cztery tajemnice różańcowe: radosne, które dotyczą czasu, kiedy Pan Jezus był jeszcze dzieckiem, światła, opowiadające o dorosłym życiu Chrystusa oraz Jego najważniejszych czynach, bolesne – rozważające Pasję Syna Bożego – oraz chwalebne, mówiące o Zmartwychwstaniu i radosnych wydarzeniach, które po nim nastąpiły.

Tajemnica radosna rozpoczyna się od sceny Zwiastowania Maryi Dobrej Nowiny. Matka Boża była pełna lęku i obaw co do swojego losu, jednak śmiało podjęła wyzwanie, którym było uczestnictwo w dziele zbawienia. Uczy nas to, abyśmy nie lekceważyli głosu Bożego słyszanego w naszych sercach i odważnie podążyli za wezwaniem Najwyższego.

Dalej mamy odwiedziny Maryi u św. Elżbiety, która przyjęła od Niej radosne wieści i błogosławieństwo. My także powinniśmy być dla innych jasnym promykiem niosącym radość i pokój. W następnej kolejności następuje Narodzenie...

Podobne wypracowania