Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Tradycja - co to jest tradycja? Definicja - Tradycja w mojej rodzinie - tradycja katolicka

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Tradycja zazwyczaj definiowana jest jako ogół wierzeń, obyczajów i poglądów przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Tradycja zatem stanowi podstawę funkcjonowania w społeczeństwie – dzięki niej możemy odnaleźć się w otaczającej nas rzeczywistości.

W mojej rodzinie tradycja jest bardzo ważna, szczególnie ta religijna, dotycząca wiary chrześcijańskiej. Kiedy byłam małym dzieckiem, rodzice przekazywali mi najważniejsze elementy tradycji chrześcijańskiej. Zaprowadzali mnie do kościoła, razem z nimi uczestniczyłam w mszy świętej. Niedzielne uczestnictwo w nabożeństwie stało się dla mnie podstawą i sposobem na świętowanie tego dnia.

Jednak tradycja w mojej rodzinie najbardziej kojarzy mi się z rozmaitymi świętami. W czasie okresu Bożego Narodzenia zawsze wspólnie ubieraliśmy choinkę, przygotowywaliśmy wspaniałe łańcuchy i inne ozdoby choinkowe. Dwudziestego czwartego grudnia każdego roku zasiadaliśmy z całą rodziną do wspólnej kolacji. Rodzicie przekazali mi takie elementy tradycji jak wkładanie sianka pod obrus lub też zostawienie dodatkowego nakrycie dla zagubionego wędrowca. Po kolacji zazwyczaj śpiewaliśmy wspólnie kolędy, a nocą udawaliśmy się na pasterkę.

Podobnie rzecz ma się ze Świętami Wielkanocnymi. Co...

Podobne wypracowania