Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Wolność człowieka - Wolność - dar czy wyzwanie? Rozprawka

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Uważam, że wolność dana nam przez Boga jest zarówno darem, jak i wyzwaniem. Należy dobrze i odpowiednio z niej korzystać, nie przekraczając wyznaczonych granic.

Ogólnie wolność pojmowana jest jako możliwość samostanowienia, decydowania o swoim życiu, realizowaniu swoich marzeń i celów. Natomiast wolność w rozumieniu chrześcijańskim oznacza nie dowolność w wyborze drogi życiowej, ale... wybór dobra. W tym aspekcie oznacza również konieczność wiary w Boga w Trójcy Świętej, który jest kwintesencją dobroci, uczestniczenia w obrzędach i uroczystościach i – choć może brzmieć to z pozoru paradoksalnie – przestrzeganie danych przez Boga zasad.

Wolność człowieka to bardzo ciekawe zagadnienie, szczególnie we współczesnych czasach. Ludzie chcą być wolni, pragną czuć, iż nie są od nikogo zależni, sami podejmują decyzje, kierują własnym losem. Nie lubią ograniczeń i zakazów, marzą, aby żyć „po swojemu”. Dlatego też wolność jest darem, ponieważ możemy go wykorzystywać do realizacji marzeń, rozwoju osobowości, do przeżycia wspaniałych chwil. To cudowne uczucie – kiedy coś w życiu mi się udaje i wiem, iż dokonałem tego sam. Wolność to najwspanialszy prezent od Boga, ponieważ dzięki...

Podobne wypracowania