Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Beatyfikacja Jana Pawła II - proces beatyfikacyjny Jana Pawła II. Opracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Beatyfikacją nazywamy akt wydany przez Kościół, w którym zatwierdza się, iż osoba zmarła zostaje uznana za błogosławioną. Takie nadanie pozwala na praktykowanie kultu wobec danej postaci, modlenie się do niej z prośbą o wstawiennictwo itd.

Jan Paweł II już za życia nazywany był przez wiernych „świętym” („santo subito” - „święty natychmiast”). Tuż po jego śmierci wyznawcy chrześcijaństwa domagali się rozpoczęcia procesu beatyfikacji, tak bardzo doceniali swojego duchowego mistrza. Już w kwietniu 2005 roku nowy papież Benedykt XVI ogłosił, iż nic nie stoi na przeszkodzie, by rozpocząć proces beatyfikacyjny. 28 czerwca 2005 roku oficjalnie rozpoczęto obrady, zwołano wówczas trybunał beatyfikacyjny, którego zadaniem miało być dowiedzenie i sprawdzenie, czy rzeczywiście Janowi Pawłowi II można nadać miano błogosławionego.

Osoba, której miał być nadany taki akt, musiała w swoim życiu nie tylko kierować się wiarą, ale czynić dużo więcej. W procesie beatyfikacji rozpatruje się zatem cuda, uzdrowienia i wstawiennictwo „kandydata na błogosławionego” w modlitwach wiernych. W marcu roku 2007 trybunał beatyfikacyjny uznał za cud dokonany przez papieża uzdrowienie francuskiej zakonnicy, Marie Simon...

Podobne wypracowania