Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Dekalog, przykazania kościelne - czy przykazania są w naszych czasach przestrzegane? Rozprawka

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Uważam, że przykazania Boże i kościelne są w naszych czasach zazwyczaj respektowane. Dotyczy to jednak osób naprawdę głęboko wierzących, które swoją postawą reprezentują religijność i manifestują miłości do Boga.

Prawdziwy chrześcijanin zrobi wszystko, aby być wierny swoim przekonaniom i żyć zgodnie z zasadami ustalonymi przez Boga – najwyższą Istotę i Pana nieba i ziemi. Dekalog, czyli dziesięć przykazań Bożych, dla to ludzi wierzących podstawa dobrego i godnego życia, swoisty fundament, wskazówka co do sposobu postępowania. Starają się oni stosować te przykazania, natomiast ich przekroczenie nazywają grzechem. Prawdziwi chrześcijanie nie wyobrażają sobie niedziel bez mszy świętej, zawsze chętnie pomagają biednym i potrzebującym, szanują swoich bliskich, mają czyste i uczciwe serce. Nie jest ważne, jak szybko pędzi otaczający ich świat, jakie wymogi stawia dzisiejsze życie – człowiek, który wychował się w tradycji chrześcijańskiej i kocha Pana Jezusa, zawsze będzie przestrzegał Jego przykazań. To samo dotyczy przykazań kościelnych. One również są dla osoby wierzącej bardzo ważne, choć ustanowione zostały przez inną od Boga instancję. Ale razem z innymi zasadami życia duchowego katolików tworzą one przecież nierozerwalną...

Podobne wypracowania