Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Dekalog, przykazania kościelne - czy przykazania ograniczają naszą wolność? Rozprawka

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Przykazania Boże i kościelne zostały dane członkom wspólnoty chrześcijańskiej (w tym katolickiej), aby wskazać im odpowiednią drogę i dobrze pokierować ich życiem. Uważam, iż nie ograniczają one naszej wolności, wręcz przeciwnie – pokazują, jak mądrze ją wykorzystać.

Należy pamiętać, iż wolność absolutnie nie jest tożsama ze swobodą. To, że posiadamy wolną wolę i jesteśmy wolnymi ludźmi, nie oznacza, iż wolno nam robić wszystko, bez względu na obowiązujące, ze swej istoty dobre i prawe, zasady. Bardzo często ludziom wydaje się, że przez istnienie przykazań Bożych i kościelnych nie mogą się realizować, nie żyją tak, jakby chcieli i są zniewoleni. Myślę jednak, że tak uważają jedynie ludzie małej wiary, o niepewnym stosunku do siebie i rzeczywistości. Są to ludzie, którzy przede wszystkim cenią rozrywkę i dobrą zabawę, a także zaspokojenie własnych potrzeb. Nie potrafią oni w pełni zaangażować się w wiarę i rozwijać duchowo.

W gruncie rzeczy jednak przykazania wcale nie ograniczają naszej wolności. Nigdy nie wolno zapominać, że nie tylko nasze życie, ale także wolność zostały nam dane od Boga. Jesteśmy zatem dziećmi Bożymi i powinniśmy zachowywać się tak, jakby tego pragnął Bóg-ojciec. Skoro obdarzył nas również zaufaniem i pozwolił na...

Podobne wypracowania