Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Całun Turyński - co to jest Całun Turyński? Historia, badania, informacje

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Całun Turyński jest niezwykle ważną relikwią w tradycji chrześcijańskiej. Wierzący uważają go za święty, ponieważ w ich oczach Całun Turyński stanowi swoiste świadectwo i namacalną pamiątkę męki i śmierci Jezusa Chrystusa na krzyżu.

Całun turyński to płótno, na którym odbita została postać człowieka. Można dostrzec ją zarówno z jednej, jak i z drugiej strony materiału. Oprócz wyraźnych konturów ludzkiego ciała znajdują się tam również czerwone plamy. Według tradycji chrześcijańskiej, całun jest materiałem, w który został zawinięty Pan Jezus tuż po Swojej śmierci, a odbita sylwetka należy właśnie do Niego. Kościół w pojawieniu się owych śladów i plam krwi dopatruje jakieś siły duchowej, związanej z mocą Bożą. Mówi się, iż ślady zostały odbite jakąś niesamowitą energią.

Pierwsze wzmianki o całunie pojawiają się już w Ewangeliach. Święty Marek, Mateusz i Łukasz wspominają o materiale, w który zostało zawinięte ciało Jezusa. Nie pada jednak dzisiejsza nazwa, ponieważ tam płótno nazwane jest „sindónem”. Natomiast święty Jan wspomina o „othoni”. Istnienie całunu potwierdzają nie tylko pisma religijne i Ewangelie, ale również historia. W roku 1357 o płótnie...

Podobne wypracowania