Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Matka Boska Fatimska - opis, znaczenie, objawienia, cuda, historia

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Matka Boska Fatimska objawiała się w roku 1917 w Fatimie trojgu dzieci - Jacincie  Marto (7 lat) i jej bratu Francisco (9 lat) oraz Lucii dos Santos (10 lat). Objawień było sześć, podczas których przekazane zostały trzy tajemnice fatimskie, poprzedzone objawieniami anielskimi.

W roku 1916 mali pastuszkowie zobaczyli anioła pokoju, który miał ich przygotować na widzenie Matki Bożej. Nakazał dzieciom żarliwe modlitwy, w których oddawałyby cześć Bogu. Miało to miejsce na wiosnę. Latem bawiącym się przyjaciołom anioł Portugalii również nakazał modlitwy. Jesienią zaś tego roku anioł udzielił im Komunii św. 

Pierwszym objawieniu Maryi miało miejsce 13 maja 1917 roku. Przekazana w nim tajemnica dotyczyła ustanowienia nabożeństwa do Niepokalanego poczęcia Maryi, które miało być odkupieniem przez ludzi swych przewin wobec Dziewicy. 

W kolejnej tajemnicy dzieci dowiadują się o piekle, do którego trafiają dusze grzeszne. Maryja wieszczyła wówczas apokalipsę drugiej wojny światowej, głód w wielu rejonach świata, uciski Kościoła na dużą skalę i znieważanie osoby papieża. Jej prośbą było poświęcenie jej Rosji oraz o przyjmowanie Komunii w każdą pierwszą środę miesiąca.  

Trzecia tajemnica...

Podobne wypracowania