Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Stary Testament - Kain i Abel - streszczenie, opracowanie. Historia Kaina i Abla

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

O historii Kaina i Abla dowiadujemy się z pierwszej księgi Starego Testamentu, a mianowicie – z Księgi Rodzaju (4,1–4,17).

Kain i Abel byli synami Adama i Ewy. Kobieta najpierw urodziła Kaina, następnie na świat przyszedł Abel. Para cieszyła się z potomstwa i uważało je za dar od Boga. Gdy młodzieńcy podrośli, każdy z nich musiał spełniać pewne obowiązki i wykonywać określone prace.. Abel był pasterzem trzód, natomiast Kain zajmował się uprawą roli. Co jakiś czas składali oni dary w ofierze Bogu. Abel oddawał młode zwierzęta, a Kain ofiarowywał Bogu zebrane plony.

Pewnego razu, gdy mężczyźni złożyli właśnie taką ofiarę, Pan spojrzał na dary Abla i był wyraźnie zadowolony. Na zbiory Kaina nie chciał nawet patrzeć. Młodzieniec zasmucił się bardzo. Kiedy Bóg zapytał go, dlaczego jest taki przygnębiony, nic nie odpowiedział. Wtedy Pan go przestrzegł. Powiedział, iż należy zawsze postępować dobrze, czego skutkiem będzie właśnie zadowolenie i radość. Jeżeli zaś człowiek nie czyni dobra, grzech czyha już u bram jego serca. Kain wysłuchał Boga i poprosił brata Abla, aby udali się na pole. Tam rzucił się na brata i zabił go. Stwórca, który widział wszystko, zapytał Kaina o Abla. Ten jednak odparł, iż nie jest jego stróżem. Bóg...

Podobne wypracowania