Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Stary Testament - Jakub i Ezaw - streszczenie, opracowanie historii biblijnej - strona 2

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

postanowił przed odejściem pobłogosławić swojego starszego syna. Nakazał mu upolowanie zwierzyny i przygotowanie posiłku, potem miał zostać pobłogosławiony.

Rebeka, która bardziej kochała Jakuba, chciała, aby to on uzyskał łaski ojca. Jakub więc wraz z matką podstępnie podeszli ojca. Młodzieniec udawał swojego starszego brata i w ten sposób uzyskał błogosławieństwo umierającego Izaaka.. Jednak intryga wyszła na jaw. Izaak zorientował się, iż został przez Jakuba oszukany. Ezaw znienawidził młodszego brata za podstęp i postanowił go zabić. Rebeka chcąc uchronić syna, nakazała mu ucieczkę do stryja. Tak też się stało. Jakub zamieszkał u wuja, gdzie pracował i służył mu pomocą. Zakochał się w jednej z jego córek, Racheli. Ale z powodu podstępu wuja musiał najpierw poślubić jej starszą siostrę, Leę. Potem jednak zdobył młodszą córkę wuja.

Jakub służył na tamtej ziemi przez siedem lat. Doczekał się potomstwa. Chciał jednak opuścić wuja i wrócić w rodzinne strony. W drodze do domu wysłał do swojego brata Ezawa posłów, aby go zapowiedzieli i uzyskali obietnicę życzliwości. W końcu bracia spotkali się. Mimo dawnych nieporozumień, starszy brat przywitał Jakuba z radością. Mężczyźni padli sobie w ramiona. Potem Ezaw powrócił do rodzinnego...

Podobne wypracowania