Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Stary Testament - Sen faraona - interpretacja, streszczenie historii biblijnej

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

O tajemniczym śnie faraona dowiadujemy się z drugiej części Księgi Rodzaju (41, 1). W Egipcie przebywał wówczas Józef, który został sprzedany przez własnych braci jako niewolnik. To on jest bohaterem tej opowieści.

Pewnej nocy, kilka lat po przybyciu do państwa Józefa, faraon miał bardzo dziwny sen. Śniło mu się, iż znajduje się na Nilem. Niespodziewanie z wody wyszło siedem krów. Były one piękne, zdrowe i dorodne. Wyszły na brzeg i zaczęły pasać się pośród sitowia. Lecz nagle, zupełnie niespodziewanie z rzeki wyszło ponownie siedem krów. Tym razem jednak były one chude, brzydkie i chore. Zaatakowały one zdrowe zwierzęta i wszystkie je pożarły. Faraon obudził się przerażony swoim snem. Ale gdy jakiś czas potem znowu zasnął, ponownie przyśniły mu się dziwne rzeczy. Otóż – zobaczył siedem wspaniałych kłosów. Wyrastały one z jednej łodygi, były piękne i dorodne. Ale zaraz pojawiało się tam siedem pustych kłosów, nędznych i zepsutych. I pochłonęły one zdrowe rośliny. Faraon przebudził się.

Władca czuł, iż sen miał jakieś bardzo ważne przesłanie, ale nie potrafił go zrozumieć. Kazał wówczas wezwać do siebie przebywającego na dworze Józefa. Mężczyzna znajdował się w więzieniu, strażnicy...

Podobne wypracowania