Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Stary Testament - Sen faraona - interpretacja, streszczenie historii biblijnej - strona 2

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

strażnicy wyprowadzili go i wkrótce stanął przed faraonem. Mówiono bowiem w Egipcie, że Józef rozumie ludzkie sny. Gdy przyszedł do faraona, władca opowiedział mu swój przedziwny sen. Po wysłuchaniu Józef zaczął go interpretować. Powiedział władcy, iż siedem tłustych krów to siedem lat pięknych, owocnych, tak samo rzecz ma się z dorodnymi kłosami. Natomiast siedem krów chudych i siedem chorych kłosów to lata klęski i głodu. Dodatkowo Józef wytłumaczył władcy, iż taki właśnie los spotka Egipt. Sen był przepowiednią woli i planu Boga. Poradził też faraonowi, aby znalazł sobie dobrych doradców i już zaczął gromadzić plony na ciężki okres. Wówczas faraon powołał Józefa na swojego urzędnika. Miał on objąć razem z faraonem władzę nad całym Egiptem. Józef był mądrym doradcą. Przez siedem lat dorodnych zbierał plony i gromadził żywność. Kiedy zaś przyszły trudne czasy, ludzie mogli korzystać ze zbiorów i przeżyć siedem lat głodu.

Czasami Bóg ma wobec świata i ludzi zaskakujące plany, z którymi możemy się nie zgadzać lub też im się dziwić. Ale wszystko ma swój – czasami niezrozumiały w pierwszej chwili dla człowieka – sens. Jak pokazuje opowieść o faraonie i Józefie,...

Podobne wypracowania