Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Moje postanowienia adwentowe. Opracowanie tematu

Adwent, podobnie jak Wielki Post, jest okresem wyjątkowym w kalendarzu liturgicznym, ponieważ przygotowuje do wielkiego wydarzenia, jakim jest narodzenie Jezusa Chrystusa. Adwent rozpoczyna się między 29. listopada a 3. grudnia, po uroczystości Chrystusa Króla i trwa 23-28 dni, aż do dnia Bożego Narodzenia.

Wielki Post naznaczony jest nie tylko radością ze zbliżającego się Zmartwychwstania, ale i zadumą nad męką i ukrzyżowaniem, natomiast okres Adwentu posiada wyłącznie ładunek zbliżającej się radości i pogody. Adwent nie jest więc czasem pokuty, ale radosnym oczekiwaniem w Bogu. Adwent z języka łacińskiego oznacza „przyjście”, czyli czterotygodniowy czas jest przygotowaniem się do przyjścia tego, który nim zbawi całą ludzkość od grzechów, będzie nauczał, czynił cuda i przygotowywał świat do wielkiej tajemnicy Bożej.

Postanowienia adwentowe powinny różnić się od wielkopostnych. Mają pomóc w przygotowaniu radosnego serca na przyjście Zbawiciela, dlatego powinny być związane z powiększaniem uczucia miłości i dobra w sercu.

Moim pierwszym postanowieniem uczynię większe zaangażowanie w sprawy innych ludzi. Bóg nakazał ludziom wzajemną miłość i braterstwo, dlatego też powinno się jak najczęściej uczestniczyć we wspieraniu duchowym innych, co w czasach wielkiego przyspieszenia życia nie jest łatwe. Ważne jest, by choć jedna osoba dzięki nam mogła poczuć, że nie jest samotna i że jest ktoś, do kogo można zawsze zwrócić się o pomoc.

Kolejne postanowienie może dotyczyć pomocy, jaką zaproponuje się komuś, kto sam o nią nie poprosi. Na przykład starszej osoba z sąsiedztwa, którą można wyręczyć w wyprowadzaniu psa lub robieniu zakupów czy jakiejkolwiek innej sprawie codziennej. Takie postępowania nie tylko daje radość i odciążenie dla tego, komu pomagamy, ale i nam wlewa w serce cudowne uczucie radości i dobra.

Jeszcze innym zadaniem na czas Adwentu niech będzie wielka pomoc w przygotowaniu do świąt, ponieważ często mamy i babcie są jedynymi, które wkładają wiele trudu podczas okresu bezpośrednio poprzedzającego Wigilię i Boże Narodzenie. Oprócz fizycznej pomocy ważna będzie satysfakcja, gdy poczujemy, że uroczystości świąteczne są dziełem również naszych rąk. 

Podobne wypracowania do Moje postanowienia adwentowe. Opracowanie tematu