Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Jan Paweł II - List do młodych całego świata "Parati semper". Streszczenie, opracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Jan Paweł II  „List do młodych…” rozpoczął od życzenia młodzieży świadomości, że jest ona nadzieją tego świata. Papież przybliża, że młodość jest kluczowym okresem, ważnym w funkcjonowaniu świata, a tym samym całej wspólnoty kościelnej. Papieski list oparty jest na słowach z Ewangelii o rozmowie Chrystusa z młodzieńcem, któremu kazał zostawić wszystkie dobra i iść za nim, bo to droga do wieczności. Tym bogactwem jest młodość. Każdy młody powinien wiedzieć, że tylko w  Bogu znajdzie prawdziwą miłość, czyli dobro największe.

Mimo młodego wieku należy pamiętać, że czeka nas kres wędrówki ziemskiej. Dlatego już dziś trzeba zastanawiać się nad wiecznością. Drogą do niej jest przestrzeganie przykazań. Ważne jest też otwieranie się na bliźnich. Papież zachęca do przyjęcia powołania odczuwanego w sercu i pójścia za nim, nie tylko tego zakonnego, ale i każdego innego. Ważne jest dziedzictwo komórki rodziny oraz rozwijanie talentów, praca. Poruszony jest wielki problem bezrobocia, który i dziś, w XXI wieku, jest coraz większą zmorą młodości. Młodość to wzrastanie w dobro, prawdę, mądrość, dorosłe życie. W młodych nadzieja Kościoła na dialog ze wszystkimi o dobrej woli, również innego wyznawania, by...

Podobne wypracowania