Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Nałogi - ich wpływ na kontakt człowieka z Bogiem. Opracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Nałóg definiowany jest jako silne uzależnienie od różnych czynników, które niekorzystnie wpływają na ciało i/lub psychikę. Źródłem nałogu jest czerpana z niego przyjemność psychofizyczna. Bardzo często nałóg jest formą ucieczki przed światem, niekiedy bywa uwarunkowany dewiacją psychiczną człowieka.

Czego nałóg by nie dotyczył, zawsze jest zły, ponieważ ubezwłasnowolnia umysł człowieka i czyni go swoim poddanym. Ze szponów nałogu ogromnie trudno jest się wyrwać, jeśli się to udaje, poprzedzone jest bardzo długim i wykańczającym okresem walki i samozaparcia. Szczególnie groźnymi uzależnieniami są: alkoholizm, nikotynizm, narkomania, seksoholizm, pracoholizm, hazard itp.

Proces uzależnienia i niemocy wyplątania się z niego sprawia, że człowiek tego doświadczający przestaje reagować zarówno na świat zewnętrzny, jak i na potrzeby duchowe. Nałóg zabija wszystko, co jest ważne dla ludzi dlatego, że jego zaborczość przysłania wszystko wokół. Człowiek ogarnięty coraz większymi potrzebami zaspokojenia głodu uzależnienia, zaczyna koncentrować się wyłącznie na tym aspekcie życia.

W konsekwencji nie tylko niszczy wielkie dobro, jakim jest normalne życie, oparte na wolnej woli, które...

Podobne wypracowania