Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Jak mogę naśladować Maryję w swoim życiu? Opracowanie

Dziewica Maryja to jedna z największych postaci Pisma Świętego nie tylko dlatego, że była Matką Bożą, ale również najdoskonalszym urzeczywistnieniem posłuszeństwa wiary. W wierze przyjęła zwiastowanie Gabriela o poczęciu Syna Bożego i dała na to swe przyzwolenie. Przez całe życie, aż do czasu największej z prób – ukrzyżowania Jezusa – nie zachwiała się nigdy w wierze. Nie przestała ufać ani razu w wypełnianie się Słowa Bożego. To właśnie Maryja jest wzorem najczystszego wypełniania wiary.

Matka Jezusa może być wzorem do naśladowania z kilku powodów. Po pierwsze jako kobieta niezłomna, silna, mądra i cierpliwa, a po drugie jako człowiek niezwykle głębokiej wiary, który nie uląkł się niczego, nigdy nie wahał, nie zwątpił. Maryję można bez cienia wątpliwości uznać za autorytet dla wszystkich kobiet. Niewiele bowiem przedstawicielek słabej płci byłoby w stanie przetrwać tyle, co Ona z tak wielkim spokojem. Poczynając od wieści o wyborze jej na Matkę Boga-człowieka, który zbawi ludzkość, a kończąc na bolesnym trwaniu podczas męki i śmierci Jej jedynego Syna. To przecież największy możliwy ból dla matki, gdy wie, że przeżyje swe dziecko, a tym gorszy, kiedy śmierć zabiera je na jej oczach.

Przetrwała wszystko, ponieważ czerpała swa siłę od Boga. Zaufała całkowicie i niezachwianie w Jego zamysł, dlatego wszystkie zdarzenia w Jej życiu miały głęboki sens. Maryja doskonale wiedziała, że to, co ją spotyka, nie jest złe, że choć niełatwe to prowadzi do rzeczy wielkich.

Maryja była od dzieciństwa osobą niezwykłą w swej dobroci i miłości, dlatego Bóg wybrał Ją na Matkę swego Syna. Jej rola nie kończyła się na macierzyństwie. Matka Boża stała się również Matką całego rodzaju ludzkiego i to do Niej, jako Matki Niebieskiej, Dzieci Boże zanoszą również swe prośby. Jej liczne wizerunki, miejsca jej kultu są dowodem na to, że ludzie szukają u Maryi pomocy, że tę pomoc otrzymują.

Maryja to wzór dobroci i wiecznej gotowości ulżenia najbardziej nieszczęśliwym, dlatego i w tym aspekcie warto obrać Ją za wzór postępowania.    

Podobne wypracowania do Jak mogę naśladować Maryję w swoim życiu? Opracowanie