Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Czym są dla mnie sakramenty? Wypracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Każdy chrześcijanin wie, że sakramenty święte zostały ustanowione przez Chrystusa są znakami i symbolami łaski, poprzez które udzielane nam jest życie Boże. Kościół katolicki podaje siedem sakramentów świętych:

1. Chrzest

2. Bierzmowanie

3. Eucharystia

4. Pokuta

5. Namaszczenie chorych

6. Święcenia

7. Małżeństwo

Jak do tej pory najważniejszym dla mnie sakramentem było bierzmowanie, ponieważ przyjęłam je będąc już ukształtowaną i świadomą katoliczką. Przygotowywałam się do tego wydarzenia długo i sumiennie, dużo czytałam, modliłam się i rozmawiałam z księdzem oraz rodzicami. Był to przecież pierwszy sakrament w moim życiu, który przyjęłam decydując się na niego świadomie. 

O chrzcie zdecydowali przecież za mnie rodzice, a przystępując do komunii świętej bardziej dbałam o otoczkę, niż sam fakt przyjęcia sakramentu. Myślę, ze kolejnym ważnym dla mnie sakramentem, będzie małżeństwo, poprzedzone pewnie długimi rozmyślaniami i dywagacjami czy to właściwa, odpowiednia osoba, czy już czas itd. Jeżeli chodzi o pozostałe sakramenty, takie jak namaszczenie chorych czy święcenia, trudno mi się wypowiadać, nie dotyczą bowiem one mnie osobiście. Rozumiem jednak ich znaczenie. Otóż...

Podobne wypracowania