Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Czym są dla mnie sakramenty? Wypracowanie

Każdy chrześcijanin wie, że sakramenty święte zostały ustanowione przez Chrystusa są znakami i symbolami łaski, poprzez które udzielane nam jest życie Boże. Kościół katolicki podaje siedem sakramentów świętych:

1. Chrzest

2. Bierzmowanie

3. Eucharystia

4. Pokuta

5. Namaszczenie chorych

6. Święcenia

7. Małżeństwo

Jak do tej pory najważniejszym dla mnie sakramentem było bierzmowanie, ponieważ przyjęłam je będąc już ukształtowaną i świadomą katoliczką. Przygotowywałam się do tego wydarzenia długo i sumiennie, dużo czytałam, modliłam się i rozmawiałam z księdzem oraz rodzicami. Był to przecież pierwszy sakrament w moim życiu, który przyjęłam decydując się na niego świadomie. 

O chrzcie zdecydowali przecież za mnie rodzice, a przystępując do komunii świętej bardziej dbałam o otoczkę, niż sam fakt przyjęcia sakramentu. Myślę, ze kolejnym ważnym dla mnie sakramentem, będzie małżeństwo, poprzedzone pewnie długimi rozmyślaniami i dywagacjami czy to właściwa, odpowiednia osoba, czy już czas itd. Jeżeli chodzi o pozostałe sakramenty, takie jak namaszczenie chorych czy święcenia, trudno mi się wypowiadać, nie dotyczą bowiem one mnie osobiście. Rozumiem jednak ich znaczenie. Otóż namaszczenie chorych niesie pomoc i ulgę ludziom w chorobie, święcenia natomiast upoważniają chrześcijanina do pełnienia urzędu kapłańskiego. 

Sakramenty, które do tej pory przyjęłam sprawiły, że na wiele rzeczy patrzę inaczej, jesteś bardziej świadoma, zdaję sobie sprawę z ciążącej na mnie odpowiedzialności i obowiązkach chrześcijanina. Każdy z nich nauczył mnie czegoś innego, także obdarował mnie wieloma łaskami, każdy z nich traktuję jako pewien punkt i etap w moim życiu, który czegoś mnie nauczył i z pewnością będzie rzutował na moją przyszłość jako człowieka, kobiety i chrześcijanina. 

Podobne wypracowania do Czym są dla mnie sakramenty? Wypracowanie