Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Czy modlitwa ma sens? Czy kiedykolwiek pomogła ci modlitwa? Wypracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

W religii modlitwa uznawana jest za osobistą i indywidualną rozmowę wierzącego z Bogiem. To w niej zanosimy swoje prośby, podziękowania oraz modlimy się za ludzi nam bliskich. Modlitwa jest sposobem na powiedzenie Bogu tego, co tylko chcemy. Każda jest prywatna i co najważniejsze - mówiona z własnego serca, bo to modlący się decyduje się, co chce w takiej rozmowie zawrzeć. Można się wyżalić, przeprosić za swoje grzechy, podziękować za spokojnie przeżyty dzień lub poprosić o coś, niekoniecznie materialnego - na przykład o błogosławieństwo.

Religia naucza nas, że nie wszystkie nasze modlitwy i zanoszone przed oblicze Boga prośby zostaną spełnione, jednak każda jest z pewnością wysłuchana. Uważam, że każda modlitwa ma sens i nie musi to być modlitwa w dosłownym sensie (jak w Kościele). Może to być zwykła rozmowa człowieka, w której opowiada, co przeżył w ciągu całego dnia, jak się czuje. Rozmowa taka może odbyć się w każdym miejscu i o każdej porze - nawet w środku nocy.

Jak mówi religia, Bóg jest zawsze i wszędzie i najważniejsze jest to, aby to człowiek znalazł do Niego drogę. Można to zrobić właśnie poprzez modlitwę. Nawet jeżeli nasze prośby nie zostaną urzeczywistnione, wydaje mi się, że modlitwa jest swego rodzaju terapią psychologiczną,...

Podobne wypracowania