Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Krótka historia papiestwa - opracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Początki historii papiestwa wiążą się z wyznaczeniem przez Jezusa Chrystusa postaci Piotra na przywódcę chrześcijan. Był to jeden z dwunastu apostołów Syna Bożego, który miał stać się „opoką Kościoła”. Tak też się stało. Piotr stanął na czele Kościoła, który niejako odciął się od pierwszych lat chrześcijaństwa. W taki sposób chrześcijaństwo zaczęło ewoluować w katolicyzm.

Postać świętego Piotra (wcześniej Szymona) jest niezwykle istotna dla procesu rozwoju Kościoła. Piotra uważa się obecnie za pierwszego papieża - najważniejszego zwierzchnika wszystkich władz kościelnych. Nie był on osobą idealną - trzykrotnie zaparł się wiary w Jezusa Chrystusa w czasie jego pojmania ze strachu i obawy przed podzieleniem losu nauczyciela. Jezus przepowiedział mu także, że będzie on stał w bramach niebios i trzymał do nich klucze.

W Biblii napisane jest, w jaki sposób Chrystus przekazał Piotrowi misję szerzenia wiary chrześcijańskiej: „A gdy spożyli śniadanie, rzekł Jezus do Szymona Piotra: Szymonie, synu Jana, czy miłujesz Mnie więcej aniżeli ci? Odpowiedział Mu: Tak, Panie, Ty wiesz, że Cię kocham. Rzekł do niego: Paś baranki moje. I znowu, po raz drugi, powiedział do niego: Szymonie, synu Jana, czy miłujesz Mnie?...

Podobne wypracowania