Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Św. Kornelia - życiorys, patronat

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

O św. Kornelii badacze kościoła i tradycji religijnej wiedzą naprawdę niewiele. Bowiem w oficjalnym spisie świętych i błogosławionych (Martyrologium Rzymskie) pojawia się jedynie bogaty opis życia świętego Korneliusza, natomiast kobieta zostaje tylko wspomniana.

Prawdopodobnie święta Kornelia żyła w wieku III lub III naszej ery. Pochodziła ze znanego i bogatego rodu. Świadectwem tego jest imię noszone przez kobietę. Cornelius było imieniem rodowym, a swoją genezę bierze od pola uprawnego w Tusculum. Jak podają źródła historyczne, imiona wywodzące się z rodu Cornelius, zazwyczaj nadawane były członkom bogatych i znamienitych rodzin. Dlatego też przypuszcza się, iż święta Kornelia pochodziła z takiej rodziny. Święta Kornelia urodziła się na ternach dzisiejszej Afryki, a mianowicie – w Tunezji. Nie wiadomo jednak, czy tam spędziła całe swoje życie, czy też podróżowała i zmieniała miejsce zamieszkania.

Oficjalna martyrologia uznaje świętą Kornelię za męczenniczkę. Kobieta była osobą bardzo pobożną i gorliwie wierzącą. Mimo trudnej sytuacji politycznej i społecznej, Kornelia nigdy nie wyparła się swojej miłości do Boga. Kolejno panujący władcy nie pozwalali na oddawanie czci nikomu poza greckimi i rzymskimi bóstwami, dlatego każdy wyznawca Jezusa...

Podobne wypracowania