Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Co powiedziałbyś człowiekowi, który popada w rozpacz z powodu swoich grzechów?

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Każdy z nas popełnia grzechy, błądzi. Często jest tak, że nie rozumiemy i nie widzimy złych czynów, jakie popełniamy. A jest to najważniejsze, aby nie tylko uświadomić sobie, że dopuszczamy się grzechu, ale i szczerze się do tego przyznać przed sobą i przed innymi. Nie można jednak załamywać się pod ciężarem niewłaściwych czynów, tylko zacząć działać, aby je naprawić.

Myślę, że człowieka, który popada w rozpacz z powodu swoich grzechów nie należy pocieszać słowami, a pomóc mu dorosnąć do rozwiązywania problemów i uświadomienia sobie, że trzeba płacić konsekwencje za popełnione czyny. Powinniśmy taką osobę wspierać na każdym kroku, szczególnie jeżeli będzie chciała lub potrzebowała pomocy. To, w jaki sposób pocieszałabym taką osobę, z pewnością zależałoby od tego, nad jakim grzechem rozpacza.

Najmądrzejszym sposobem na poradzenie sobie z taką sytuacją, byłoby skłonienie albo przekonanie takiego człowieka o potrzebie zrobienia rachunku sumienia i pójściu do spowiedzi, gdzie otrzymałby od kapłana rozgrzeszenie. Kolejnym krokiem byłoby przystąpienie do komunii świętej oraz uczestnictwo we mszy świętej, a także mocne postanowienie poprawy. Podtrzymywałabym takiego człowieka na duchu. Co mogłabym mu powiedzieć?

Na...

Podobne wypracowania