Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Jan Paweł II o rodzinie - opracowanie, interpretacja

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Jan Paweł II był człowiekiem wybitnym. Wypowiadał się na wiele tematów, poruszał kwestie dotąd nieporuszane lub pomijane i lekceważone przez Kościół. Opowiadał także w swoich rozważaniach o rodzinie - jej statucie we współczesnym świecie, jej znaczeniu, obowiązkach, zasadach i prawach. Dla papieża rodzina od zawsze powinna być siedliskiem miłości.

Opierać się ono powinno przede wszystkim na instytucji małżeństwa zawartego w Kościele, poświęconego przez kapłana. Małżeństwo jest sakramentem świętym, którego podstawą jest obopólna miłość. Miłość ma stwarzać odpowiednie warunki dla potomstwa. Tylko dzięki sile miłości można zbudować w pełni szczęśliwą rodzinę. Papież zauważał także, że kobieta i mężczyzna różnią się od siebie znacząco, ale ich obowiązkiem jest znaleźć pomiędzy sobą zgodę i tą zgodę gloryfikować. Zasadniczym punktem każdej rodziny, osią centralną powinny być dzieci. Najważniejszym zadaniem rodziców jest godne wychowanie potomstwa.

Te rozważania papież Jan Paweł II zawarł w „Liście do rodzin”. Posiadanie rodziny tworzy człowieka człowiekiem: „Pośród tych wielu dróg rodzina jest drogą pierwszą i z wielu względów najważniejszą. Jest drogą powszechną, pozostając...

Podobne wypracowania