Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Jan Paweł II o miłości - opracowanie, interpretacja

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Miłość jest wartością, która znalazła wiele miejsca w twórczość, jak i w słowach papieża Jana Pawła II. Opisywał on ją jako najwyższe dobro, jakie Bóg mógł podarować człowiekowi. W encyklice „Redemptor hominis” znajduje się jego najsłynniejsze zdanie dotyczące uczucia miłości: „Człowiek nie może żyć bez miłości” (w tym przypadku chodzi o Boga).

Najsłynniejsze cytaty papieża o miłości to: „Miłość i służba nadają sens naszemu życiu”, „Miłość jest siłą, która nie narzuca się człowiekowi od zewnątrz, lecz rodzi się w jego wnętrzu, w jego sercu, jako jego najbardziej wewnętrzna własność”, „Miłość zmierza do jedności głęboko osobowej, która nie tylko łączy w jedno ciało, ale prowadzi do tego, by było tylko jedno serce i jedna dusza”, „Miłość nie oznacza emocjonalnego przemijania czy chwilowego oczarowania, ale wyraża wolę i odpowiedzialną decyzję związania się całkowicie „na dobre i na złe”. Jest darem z siebie samego drugiemu człowiekowi”. Według papieża miłość jest na służbie drugiego człowieka, każdej istoty ludzkiej. W swoich słowach niejednokrotnie odwoływał się do biblijnej księgi „Pieśni nad Pieśniami” oraz „Hymnu miłości”...

Podobne wypracowania