Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Kim jest dla mnie Bóg? Wypracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Pomimo to, że Boga nigdzie nie widać (pod postacią materialną), przebywa on z nami zawsze i wszędzie. Z nieba bacznie obserwuje, jak radzimy sobie z życiem, jakie błędy popełniamy, jakich dopuszczamy się zbrodni, przewinień i przestępstw, jak świadczymy o Nim na ziemi. Jest On obserwatorem naszych codziennych zmagań z nieraz okrutną rzeczywistością.

Dla mnie Bóg również ma swoje miejsce w moim życiu. Każdego dnia staram się żyć według jego przykazań. Próbuję nie grzeszyć, chociaż jest to niezwykle trudne. Kim dla mnie jest Bóg? To z pewnością przyjaciel, do którego mogę się zwrócić z każdym problemem, zmartwieniem. Modlę się o zdrowie i dobre życie dla mojej rodziny, a także o spokojny dzień, powody do uśmiechu. Niekiedy modlę się także, wysyłając do Boga prośby osobiste. Zawsze mogę z Nim porozmawiać, chociaż nie słyszę Jego głosu, wiem, że mnie słucha i rozpatruje moje prośby.

Bóg zajmuje ważne miejsce w moim życiu. Wydaje mi się, że wiara jest potrzebna każdemu człowiekowi. Bez niej nasza egzystencja byłaby pusta. Bóg jest wypełnieniem takiej pustki, elementem brakującym w tej układance. Bez Niego życie człowieka pozbawione byłoby całkowicie sensu. Bóg jest dla mnie przede wszystkim przyjacielem....

Podobne wypracowania