Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Kim jest dla mnie Bóg? Wypracowanie

Pomimo to, że Boga nigdzie nie widać (pod postacią materialną), przebywa on z nami zawsze i wszędzie. Z nieba bacznie obserwuje, jak radzimy sobie z życiem, jakie błędy popełniamy, jakich dopuszczamy się zbrodni, przewinień i przestępstw, jak świadczymy o Nim na ziemi. Jest On obserwatorem naszych codziennych zmagań z nieraz okrutną rzeczywistością.

Dla mnie Bóg również ma swoje miejsce w moim życiu. Każdego dnia staram się żyć według jego przykazań. Próbuję nie grzeszyć, chociaż jest to niezwykle trudne. Kim dla mnie jest Bóg? To z pewnością przyjaciel, do którego mogę się zwrócić z każdym problemem, zmartwieniem. Modlę się o zdrowie i dobre życie dla mojej rodziny, a także o spokojny dzień, powody do uśmiechu. Niekiedy modlę się także, wysyłając do Boga prośby osobiste. Zawsze mogę z Nim porozmawiać, chociaż nie słyszę Jego głosu, wiem, że mnie słucha i rozpatruje moje prośby.

Bóg zajmuje ważne miejsce w moim życiu. Wydaje mi się, że wiara jest potrzebna każdemu człowiekowi. Bez niej nasza egzystencja byłaby pusta. Bóg jest wypełnieniem takiej pustki, elementem brakującym w tej układance. Bez Niego życie człowieka pozbawione byłoby całkowicie sensu. Bóg jest dla mnie przede wszystkim przyjacielem. Mogę się do niego zwrócić zawsze wtedy, kiedy mam na to ochotę lub kiedy potrzebuję tego. Wiem, że on wysłucha moich próśb. To on steruje naszym życiem, przeznaczeniem. Nic się nie dzieje bez powodu.

Jeżeli Bóg decyduje, że w naszym życiu ma wydarzyć się coś złego, to znaczy, że jest w tym jakiś boski plan. Mogę się do niego modlić własnymi słowami - niekoniecznie wyuczonymi formułkami. On zrozumie moje potrzeby, moje motywacje i postępowanie. Nie wyśmieje moich pragnień, marzeń. Tak naprawdę tylko Bóg wie, jaka jestem w rzeczywistości. 

Boga odnajdujemy w trzech osobach: jako Boga-Ojca, Ducha Świętego oraz jako Syna Bożego (Jezusa Chrystusa).Jako Syn Boży zstąpił na ziemię, aby zbawić cały świat od grzechów. Dla mnie Bóg jest również zbawicielem. Swoim cierpieniem dał nam odpuszczenie grzechów, przebaczył nam. Jest dla mnie również oswobodzicielem. Według chrześcijan nie ma czegoś takiego jak czyściec, gdyż Bóg nacierpiał się już za nas i jego męka była dostatecznie wielka, żebyśmy już my nie musieli odpokutowywać naszych czynów w czyśćcu.

Bóg jest Stwórcą i oswobodzicielem świata. Ta znana nam przestrzeń nigdy nie zaistniałaby bez niego, bez jego pracy, miłosierdzia oraz miłości do człowieka. Uważam, że Bóg jest i powinien być największą i najważniejszą istotą duchową w życiu każdej istoty - niezależnie od pochodzenia, rasy, czy wyznawanych poglądów. Bóg swoją obecnością spaja cały wszechświat. Być może bez niego nie byłoby tutaj niczego, co istnieje teraz, czym możemy się cieszyć.

Dla mnie Bóg jest w szczególności przyjacielem, ale i Ojcem. On rozumie swoje dzieci, wie, czego pragną i w zależności od tego, czy jest to wpisane w boski plan, daje nam to, albo tego odmawia. Jest mądrym, miłosiernym Bogiem, który zawsze nas wysłucha. Zawsze ma na nas oko, czuwa nad naszym losem i bezpieczeństwem. Ufam mu, bo bez tej wiary, byłoby mi na świecie trudno.

Bóg zawsze ma dla nas czas, choćbyśmy myśleli, że jest inaczej, choćbyśmy myśleli, że nas opuścił. To niezwykły przyjaciel, który w zamian za wysłuchanie naszych modlitw, nie żąda zbyt wiele. Pragnie jedynie, abyśmy godnie reprezentowali wiarę o nim na świecie, który stworzył. Chce, byśmy żyli po chrześcijańsku, według słów Jezusa Chrystusa, według przykazań bożych.

Podobne wypracowania do Kim jest dla mnie Bóg? Wypracowanie