Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Arka Noego - historia, znaczenie Arki Noego. Arka Noego w Biblii - opis

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Noe był postacią biblijną. Jest on przykładem człowieka, który pomimo presji otoczenia, zaufał Bogu. Wyróżniał się on praworządnością, sprawiedliwością oraz dobrocią i szlachetnością. Jego historia związana jest z budową Arki. Z hebrajskiego oznacza tyle, co „skrzynia”. 

Bóg był niezadowolony z zachowania ludzi przebywających na ziemi. Nie szanowali Go, nie modlili się do niego, nie składali Mu ofiar. Szczycili się występkami, zbrodniami i oszustwami. Bóg postanowił zesłać na nich potop. Potop ten miał zmieść z powierzchni ziemi wszystko: miasta, wsie, osady wraz z grzeszącą ludzkością. Stwórca widział jednak, że Noe i jego rodzina są pobożni i wierni. Postanowił ich ocalić, dlatego nakazał Noemu zbudowanie Arki.

W Biblii zwana jest ona Arką Noego. Bóg powiedział Noemu dokładnie, jak ma wyglądać ten rodzaj statku. Przykazał mu także, aby zabrał ze sobą całą rodzinę oraz po parze zwierząt z każdego gatunku. W ten sposób Noe miał zostać ocalony, a cała reszta ludzkości kompletnie wyniszczona potopem stulecia. „W roku sześćsetnym życia Noego, w drugim miesiącu roku, siedemnastego dnia miesiąca, w tym właśnie dniu trysnęły z hukiem wszystkie źródła Wielkiej Otchłani i otworzyły się upusty...

Podobne wypracowania