Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Jak ważna i droga jest dla mnie rodzina? Jakie znaczenie ma ona w moim życiu? Wypracowanie

Rodzina jest najważniejszą wartością w moim życiu. Są to osoby mi najbliższe, które znam od urodzenia i które opiekowały się mną w dobrych i złych chwilach. Im zawdzięczam wszystko, co mam i kim się stałam. Rodzina tak naprawdę powinna być najważniejsza w życiu każdego człowieka. Czym jest rodzina? To osoby najbliższe naszemu sercu. Nasz dom jest tam, gdzie są ich serca. To ludzie, którzy znają mnie najlepiej, z którymi spędziłam większość swojego życia. Mieszkam z nimi od urodzenia - wiem też, czego po kim mogę się spodziewać.

Rodzina jest niezwykle istotna w ogóle w życiu. To są serca osób, które pozwoliły mi na bycie blisko nich. Rodzinę tworzą rodzice, czasami rodzeństwo. Z moimi rodzicami mogę porozmawiać na każdy temat. Gdy nie rozumiem niektórych rzeczy, tłumaczą mi je. Kiedy nie wiem, co robić w danej sytuacji, zawsze wyciągają do mnie pomocną dłoń, wspierają, dają rady.

Z rodzicami nie zawsze łatwo znaleźć wspólny kontakt, bo różnimy się pod wieloma względami, jednak wiem, że mogę na nich liczyć. Rodzice potrafią pokazać swoim dzieciom, czym jest rodzinne szczęście, na czym ono polega i jak je można pielęgnować. Rodzina nauczyła mnie wielu rzeczy. Przede wszystkim pomogła mi ukształtować mój charakter. Rodzice nauczyli mnie cierpliwości, pokory oraz odwagi w byciu sobą. Szczególnie ta ostatnia cecha przydaje mi się w życiu. Gdyby nie rodzice, nie wiedziałabym, co jest dobre, a co złe. Nie wiedziałabym, jak decydować o samej sobie, i w jaki sposób dorosnąć do odpowiedzialności. Chociaż nieraz są zbyt opiekuńczy, wiedzą że sobie poradzę, bo tak mnie wychowali.

Rodzina jest też ważna z innego powodu - potrafi dać mi oczekiwane wsparcie w najtrudniejszych momentach w moim życiu. Zawsze stoi po mojej stronie, rozumie moje ambicje, zamierzenia. Bez rodziny nigdy nie byłoby mi tak łatwo w życiu. Chociaż niejednokrotnie nie zgadzamy się ze sobą na różnych płaszczyznach życia, staramy się zrozumieć jeden drugiego. Wiem, że mogę na nich liczyć, choćbym popełniła największe głupstwo. Ta pewność jest tym większa, że znamy się nie od dziś i mamy do siebie wzajemnie zaufanie. Każde z nas wie, że może liczyć na tego drugiego. Wiemy, do kogo możemy udać się z jakąś prośbą. Znamy charakter ludzi, z którymi znajdujemy się pod jednym dachem.

Rodzina jest także rodzinnym domem, do którego wracam zawsze wtedy, kiedy tego potrzebuję. Dom stoi otworem i nigdy nie zamknięto mi do niego drzwi. Rodzina potrafi wybaczać i to ona kocha bezwarunkowo. Nic nie jest w stanie rozerwać więzów rodzinnych. Dla każdego dziecka dom rodzinny powinien być małą ojczyzną, swoistą Arkadią szczęśliwości.

Mnie rodzina od zawsze kojarzyła się z dobrymi wspomnieniami. Osoby, które kochają mnie i które ja kocham, to najważniejsza wartość w moim życiu. Podobnie ma się sprawa z rodzeństwem, które również może być częścią rodziny. Z braćmi mamy wspólne zainteresowania i często ze sobą rozmawiamy na temat nowej muzyki, filmów, czy nowo wydanych książek. Mile spędzamy razem czas w swoim towarzystwie. Nie widujemy się często, gdyż mieszkamy w różnych miejscowościach, ale zawsze znajdziemy trochę czasu dla siebie.

Rodzina jest dla mnie bardzo cenna i droga, bo to dzięki niej jestem tym, kim jestem. Od każdego z rodziny nauczyłam się czegoś innego. Rodzina jest pierwszym, najłagodniejszym nauczycielem życia. Bez niej świat nie byłby tak kolorowy i spokojny. Rodzina jest potrzebna każdemu człowiekowi.

Podobne wypracowania do Jak ważna i droga jest dla mnie rodzina? Jakie znaczenie ma ona w moim życiu? Wypracowanie