Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Ślady Bożej obecności, sprawiedliwości i miłosierdzia na świecie - gdzie je widać? Wypracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Ślady Bożej obecności widoczne są na całym świecie. Pomimo, iż panuje tyle wojen i wciąż jesteśmy świadkami ludzkiego cierpienia, rozpaczy i niezawinionego nieszczęścia. Tymczasem jesteśmy także obserwatorami zdarzeń, które jednoznacznie dokumentują istnienie Boga oraz jego sprawiedliwości i miłosierdzia. Nie tak dużo trzeba, aby się o tym przekonać.

Najbardziej znaczącym przykładem jest tutaj oczywiście życie Jana Pawła II (wcześniej kardynała Karola Wojtyły). Był to człowiek, który pod Opatrznością Bożą pokonał systemy polityczne takie jak komunizm samym słowem i swoją obecnością. Za życia uniknął śmierci w czasie zamachu 13 maja 1981 roku. Obronę swego życia przypisywał Matce Boskiej. Został postrzelony przez Turka - Mehmeta Ali Agcę (rany w brzuch oraz rękę), z którym rozmawiał po tym wydarzeniu, i któremu wybaczył z serca. Myślę, że jest to najznamienitszy przykład na obecność Boga na świecie. Całe życie Jana Pawła II opierało się na cudach bożych. 

Obecność Boga widzieć możemy także w wielu cudach, a szczególnie w uzdrowieniach. Aktualnie najbardziej „spektakularnym” ozdrowieniem jest ozdrowienie francuskiej siostry zakonnej - Marie Simon-Pierre. Podobnie jak papież cierpiała ona na nieuleczalną chorobę...

Podobne wypracowania