Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Co to znaczy być uczniem Chrystusa w dzisiejszych czasach? Czy jest to łatwe? Wypracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Uważam, że bycie uczniem Chrystusa w dzisiejszych czasach niekoniecznie znaczy to samo, co za czasów Jezusa. Wówczas Chrystus miał przy sobie dwunastu apostołów, którym to po zesłaniu Ducha Świętego nakazał iść w świat i głosić wśród pogan prawdę o miłosiernym Bogu-Ojcu. Wtedy bycie uczniem Chrystusa oznaczało tyle co propagowanie wiary katolickiej.

Jak jest dzisiaj? - z pewnością o wiele trudniej. Bóg nie nakazuje nam byśmy wszystkim dookoła rozpowiadali, kim on jest. Chce natomiast, abyśmy służyli mu poprzez dobre, zupełnie bezinteresowne uczynki i zachowanie. W dzisiejszych czasach bycie uczniem Chrystusa oznacza bycie porządnym chrześcijaninem, świadczenie o samym sobie czynami, dobrocią i wiarą. 

Nie jest to zbyt łatwe w szczególności z powodu presji otoczenia. Wiadomo, że bycie uczciwym, przyzwoitym nie jest „na topie” ani „trendy” zwłaszcza wśród młodzieży. Człowiek, który nie pije, nie pali, nie chodzi na imprezy, jest wystawiony na publiczny ostracyzm z powodu braku zainteresowania „normalnymi” dla młodzieży rozrywkami. O wiele łatwiej jest przystosować się do otoczenia i zyskać w jego oczach akceptację i aprobatę, niż pokazywać prawdziwego siebie,...

Podobne wypracowania