Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Błogosławiony Jan Paweł II - Ułóż modlitwę do Jana Pawła II

Błogosławiony Ojcze Święty Janie Pawle II – Ty, który zawsze byłeś szczególnie blisko nas, dzieci i młodzieży, racz wstawić się za nami i wyprosić dla nas u Boga potrzebne łaski.

Prosimy Cię, Przyjacielu Młodych, abyś wstawił się za nami i prosił Boga o dar pokoju. Tak wielu młodych ludzi żyje w krajach niespokojnych, gdzie łamane są prawa i naruszana ludzka godność. Wstaw się za nimi i za nami, Ojcze Święty, abyśmy nigdy nie zaznali koszmaru wojny, totalitaryzmu, którego Ty za swojego życia doświadczyłeś.

Papieżu Polaku, módl się wraz z nami i wypraszaj łaski dla umiłowanej ojczyzny. Aby była prawdziwą ostoją chrześcijaństwa, umożliwiała godne życie i nie zaznała więcej cierpień i klęsk. Prosimy Cię, módl się za swoich rodaków. Niejednokrotnie są oni zagubieni w trudach codziennego życia. Pomóż im, tak jak robiłeś to za życia, odnaleźć właściwą drogę do szczęścia wiecznego. Zawsze byłeś przewodnikiem duchowym dla milionów ludzi na całym świecie, prosimy Cię więc, abyś swoim wstawiennictwem wybłagał dla nas łaskę pewności i siły trwania w wierze.

Błogosławiony Janie Pawle II, w swoich rozmyślaniach wiele miejsca poświęciłeś problemom współczesnych rodzin. Nie zaniechaj swej opieki nad nimi. Sam najlepiej wiedziałeś, jak wiele niebezpieczeństw czyha na tę najważniejszą grupę ludzi. Prosimy Cię, wspieraj rodziny, aby mogły spełniać swoje funkcję, wychowywać młodych w wierze i miłości, zapewniać swym członkom spokój i wzrastanie w wierze. Następco Świętego Piotra, racz wyprosić niezbędne dla rodzin łaski. Uchroń nas przed licznymi pokusami współczesności, spraw, aby ludzie za wzór obrali Świętą Rodzinę i pragnęli ją naśladować w swej codzienności.

Błogosławiony Papieżu Polaku, podczas swojego życia zwiedziłeś wiele krajów, pragnąc podjąć dialog z ludźmi o odmiennym światopoglądzie. Zawsze podkreślałeś cechy łączące ludzi, chcąc wyzbyć się wzajemnych antagonizmów. Prosimy Cię, wstaw się za ludźmi, abyśmy i my brali z Ciebie przykład. Bądź wsparciem dla nas, którzy często zapominamy, że człowiek to nasz bliźni, godzien naszej miłości w myśl przekazania. Otwórz nasze serca i umysły, aby łatwiej było nam się wyzbyć wzajemnych uprzedzeń i otworzyć na czyjeś przekonania, wzajemnie czerpiąc to, co najlepsze ze swojej wiedzy.

Ojcze Święty, byłeś człowiekiem wszechstronnie wykształconym, nieustannie dążącym do zdobycia wiedzy. Prosimy Cię, wesprzyj nas, nie pozwól, aby lenistwo zwyciężyło. Obudź w nas ciekawość zdobywania informacji o stworzonym przez Pana świecie.

Błogosławiony Janie Pawle II, zawsze byłeś i będziesz orędownikiem oraz przewodnikiem ludzi, prosimy Cię, módl się za nami wypraszając dla nam potrzebne łaski. Amen.

Podobne wypracowania do Błogosławiony Jan Paweł II - Ułóż modlitwę do Jana Pawła II