Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Sens cierpienia w życiu człowieka - Chrześcijański sens cierpienia - opracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Cierpienie stanowi nieodłączny element ludzkiego życia. Zapewne każdy człowiek zna te chwile, w których słońce radości chowa się za ciemnymi chmurami. Najczęściej zadajemy wtedy pytanie o sens dotykającego nas bólu. Przecież wszyscy chcielibyśmy, by nasze życie było spokojne i pełne radości, a także – celowe.

Słownik języka polskiego PWN podaje następującą definicję cierpienia: „(...) odczuwać, przeżywać, znosić ból fizyczny lub moralny, boleć nad czymś lub z powodu czegoś, doznawać czegoś przykrego”. Widzimy więc, że pojęcie to rozciąga się na wszystkie sfery ludzkiego życia. Znosimy ból fizyczny i psychiczny, cierpimy z powodu rozmaitych dolegliwości fizycznych, cierpimy także duchowo. Sam fakt, że największe systemy filozoficzne i największe religie świata poświęcają wiele miejsce rozważaniom na temat cierpienia, świadczy o tym, iż zjawisko to jest powszechne i dosięga wszystkich.

Chrześcijaństwo jest religią, w której cierpienie zajmuje szczególne miejsce. Jest ono wręcz fundamentem całej wiary – Jezus został umęczony i poniósł śmierć na krzyżu, by zbawić ludzi. Dlatego cierpienie wyznawców Chrystusa przybiera wymiar duchowy i może stanowić w pewnym sensie dopełnienie ofiary poniesionej...

Podobne wypracowania