Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Moja wiara - wiara w moim życiu. Wypracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Zapewne mało kto może powiedzieć, że jego życie usłane jest różami. Nasza ziemska egzystencja często wiąże się z trudnymi sytuacjami, porażkami, niezrozumieniem i innymi wydarzeniami, które mogą skutkować cierpieniem. Często nie mamy gdzie szukać pomocy i wydaje nam się, że zostaliśmy zupełnie sami. Jednak nigdy nie jest tak do końca, zawsze jest Ktoś, kto ma otwarte uszy na nasze słowa i nie chce, by działa nam się krzywda. Ten Ktoś to właśnie Bóg.

Wiara jest dzisiaj niemodna. Wielu ludzi traktuje ją po prostu jako anachronizm, pozostałość po zamierzchłych czasach. Ewentualnie zwracają swe oczy ku Bogu, gdy w ich życiu zaczyna się źle dziać. Natomiast Bóg wciąż czuwa nad człowiekiem, każde nasze doświadczenie ma jakiś sens i zdaje się prowadzić do określonego celu, czasami dla nas niezrozumiałego. Dlatego Boga nie można traktować w kategoriach usługodawcy, który będzie w stanie rozwiązać nasz problem. Właśnie dlatego praca ta ma taki wstęp. Ludzie widzą sens wiary przede wszystkim wtedy, kiedy ich sytuacja staje się niemiła i trudna.

Moja prywatna wizja wiary jest nieco inna. Oczywiście zupełnie zdaję sobie sprawę z tego, że zaufanie do Boga wiele osób wyciągnęło ze znacznych tarapatów. Wiem też o tym, iż każde nawrócenie...

Podobne wypracowania