Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Biblia - Przejście przez Morze Czerwone - opis, streszczenie, interpretacja historii biblijnej

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Po Nocy Paschalnej i ostatniej pladze, którą Bóg zesłał na mieszkańców Egiptu, Izraelici otrzymali w końcu zgodę faraona na opuszczenie jego kraju. Jednakże po niedługim czasie władca zreflektował się, że straci tanią siłę roboczą i będzie brakowało mu budowniczych piramid. Postanowił więc wyruszyć wraz ze swym wojskiem i siłą sprowadzić Naród Wybrany z powrotem do Egiptu.

Bóg nakazał Izraelitom rozbić obóz nad wodami Morza Czerwonego. Wiedział przecież o tym, że faraon wyruszył w pościg wraz z sześcioma setkami najlepszych rydwanów, a uchodzący z Egiptu Hebrajczycy nie są gotowi stanąć do walki z przeciwnikiem. Wielu spośród nich, gdy zobaczyło nadjeżdżające wojsko, wpadło w panikę i zaczęło złorzeczyć Mojżeszowi. Uważali, iż ten po to wyprowadził ich z państwa faraona, by jego wojska później wyrżnęły ich w pień. Wtedy Bóg przemówił do Mojżesza i nakazał mu wbić laskę w ziemię, a wody Morza Czerwonego rozstąpią się i umożliwią przejście Narodowi Wybranemu.

Izraelitom pokonanie wielkiej odległości, jaka dzieliła ich od drugiego brzegu, zajęło wiele czasu, na miejsce dotarli dopiero następnego dnia. Faraon, gdy zobaczył co się stało, postanowił ruszyć ich śladem, wtedy jednak fale, powstrzymywane...

Podobne wypracowania