Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Modlitwa za chorych i cierpiących - napisz modlitwę w intencji chorych i cierpiących

Panie Boże wszechmogący, to za sprawą Twego słowa, wypowiedzianego u zarania dziejów,  powstała ziemia, a na niej wszelka roślinności, zwierzęta, rozmaite rzeczy, wspaniałość krajobrazów. Twoje słowo powołało do życia gwiazdy na niebie i ład kosmosu. Największym zaś cudem był człowiek, stworzony na Twój obraz i podobieństwo. W swej nieprzebranej dobroci dałeś człowiekowi wielkie szczęście obcowania z Tobą, by dbał o wszystko inne, co stworzone Twą Boską ręką.

Jednak pierwsi ludzie w swej pysze i słabości sprowadzili na siebie i swoje potomstwo karę, którą było nie tylko opuszczenie na zawsze Twego Domu, ale również życie na ziemi w cierpieniu, smutku, niedoli i ciężarze codzienności. Prosimy więc Ciebie najukochańszy Ojcze, aby ci, którzy najbardziej przeżywają trudności życia, mogli dzięki Tobie poczuć ulgę i wytchnienie.

Panie Boże, mnóstwo jest osób na całym świecie, które z najróżniejszych powodów nie mogą cieszyć się szczęściem życia w takim kształcie, jaki nam podarowałeś. Błagamy więc, pokaż tym, którzy zwątpili w szczęście ziemskie, że najważniejsze dopiero przed nimi, że ich czas dopiero nastanie. Ty powiedziałeś „Błogosławieni, którzy się smucą, albowiem oni będą pocieszeni”. Napełniaj serca nadzieją i ufnością w to, że dzień, w którym znikną wszystkie doczesne problemy, nadejdzie.

Boże nasz, miej w swojej opiece wszystkich chorych na ciele, którzy przez życie iść muszą z wielkim ciężarem chorób. Spraw, by nie doznawali krzywdy ze strony niegodziwych bliźnich, którzy sprawiają, że ten balast ciąży jeszcze bardziej. Panie nasz, zlituj się nad przeżywającymi męki cielesne i spraw, by stały się mniej dokuczliwe teraz, a po śmierci, by odczuli ciepło Twej bliskości, w której nikną wszelkie bóle.

Boże łaskawy, podnoś ze zwątpienia również tych, których dotknęła choroba duchowa, którzy przeżywają wewnętrzne tragedie i którzy nie widzą w swym życiu pozytywów. Przygarniaj ich do swego kochającego serca i spraw, by oświeceni Duchem Świętym, mogli rozwiązywać to, co skomplikowało się w ich życiu. Amen.

Podobne wypracowania do Modlitwa za chorych i cierpiących - napisz modlitwę w intencji chorych i cierpiących