Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Sekta Niebo - opis, charakterystyka, założenia

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Sektą Niebo był nazywany Zbór Chrześcijański Leczenia Duchem Bożym, obecnie nieistniejąca wspólnota wyznaniowa działająca na terenie Polski od 1990 roku. Założycielem był Bogdan Kacmajor, a jej siedziba znajdowała się w Majdanie Kozłowieckim w ogromnej willi. 

Miała ona założenia silnie destrukcyjne, wyznawcy byli ślepo poddani swojemu guru. Opierała się na całkowitym odizolowaniu członków od poprzednio prowadzonego życia, lider sekty nie zezwalał na kontakty z kimkolwiek z zewnątrz. Guru miał prawo zmieniać imiona osób przystępujących do sekty oraz przydzielać im odgórnie partnerów życiowych. Dzieci, które były owocami tych związków, nie uczęszczały do żadnych szkół oraz nie były poddawane opiece medycznej. Wywołało to ogromne zainteresowanie wśród mediów, które w rezultacie nakręciło jeszcze bardziej spiralę zainteresowania potencjalnych wyznawców. Ponadto rola kobiety w sekcie sprowadzała się do opieki nad urodzonymi dziećmi. Sekta proklamowała nadchodzący koniec świata, co wynikało z interpretacji Biblii. Współwyznawcy Kacmajora twierdzili, że mają osobisty kontakt z Bogiem i moc uzdrawiania, ale także potrafią wywoływać choroby i śmierć. Ich misją miało być przygotowanie...

Podobne wypracowania