Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Sekty - New Age - opis, charakterystyka, założenia

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

„Nowa Era”, czyli New Age to ruch światopoglądowy, który powstał w Stanach Zjednoczonych w latach sześćdziesiątych XX wieku. W Europie pojawił się w 1985 roku. Jest nazywany nową religią, religią przyszłości, nową orientacją, ideologią, filozofią życia. 

New Age stanowi połączenie idei różnych sekt. Proponuje się słynne techniki "poszerzania świadomości”, dzięki którym każda jednostka staje się człowiekiem bez granic.

New Age jest odrobinę zbliżone do ideologii masońskiej. U podłoża New Age leży gnoza, czyli forma okultyzmu, przypominająca religię. Gnoza zachęca do poznania, zakłada samowystarczalność i boskość umysłu, automatycznie wykluczając istnienie Boga. Nie jest kultem boga, ale odpowiedzią na potrzebę adorowania wiedzy. New Age to także eklektyczny ruch, który czerpie swoje praktyki i idee z wielu źródeł, różnych systemów religijnych, filozoficznych, kierunków psychologicznych, a także systemów okultystycznych, szamańskich czy nawet współczesnej fizyki. Pod tym względem przypomina wiele innych sekt. 

New Age opiera się na założeniach monistycznych, zgodnie z którymi wszystkie dusze stanowią spójną całość.

New Age jako religia...

Podobne wypracowania