Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Sekty - Ruch Raeliański - opis, charakterystyka, założenia

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Ruch Raeliański to sekta o charakterze ufologicznym. Została zarejestrowana w 1999 roku przez francuskiego dziennikarza sportowego C. Vorilhon. Twierdził on, że od początku lat siedemdziesiątych spotykał się z istotami pozaziemskimi oraz bywał na ich statkach kosmicznych oraz planecie. Od momentu spotkania francuski dziennikarz, mąż i ojciec dwojga dzieci, przyjął imię Rael i założył "Ruch dla Przyjęcia Istot Pozaziemskich", czyli Ruch Raeliański. 

Według przesłania od kosmitów, to właśnie oni stworzyli człowieka "na swój obraz i podobieństwo". Ewangelie mówiły o jednym z nich, myląc się jedynie w kwestii boskości. Rael uważał twórców takich religii jak buddyzm i islam za przedstawicieli obcej nadrzędnej człowiekowi cywilizacji. W związku z tym Eden powinien być ośrodkiem badawczym, Szatan kosmitą nieprzychylnym temu projektowi oraz sprawcą potopu, a Arka Noego statkiem kosmicznym. Rael przedstawił także dowód na poparcie swojej tezy. O pozaziemskim pochodzeniu człowieka miałyby mówić pierwsze słowa Księgi Rodzajów.

Założenia programowe sekty przewidują poszerzanie edukacji seksualnej wśród dzieci i młodzieży, legalną aborcję oraz powszechny dostęp do środków antykoncepcyjnych. Ponadto...

Podobne wypracowania