Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Napisz, co robisz, by wokół ciebie panowała jedność i zgoda - wypracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Aby w moim otoczeniu panowała jedność i zgoda, staram się przede wszystkim kierować głosem rozsądku, który nakazuje w wielu sytuacjach nie stawiać za wszelką cenę swojego zdania jako jedynie słusznego. Nie jest to łatwe, ponieważ każdy człowiek uważa, że wie lepiej – że jego osąd jest tym właściwym.

Bardzo często forsowanie własnego punktu widzenia nie tylko uniemożliwia nam spojrzenie na daną sprawę pod innym kątem, ale również powoduje ślepe brnięcie w kierunku, który może się okazać zły. Umiejętność wysłuchania drugiej osoby i spróbowanie zrozumienia jej poglądu powoduje, że rozmówca czuje się szanowany, traktowany poważnie, nie wzbudza to wzajemnej agresji.

Staram się również być rozjemcą w konfliktach ludzi, z którymi mam kontakt. Nie stając po niczyjej stronie, pragnę zawsze uświadamiać, że zaognianie sporu nie przynosi żadnych korzyści. Niekiedy też innym osobom potrzebna jest interwencja bezstronnego arbitra, który pomoże rozładować napiętą sytuację.

Gdy mam problemy i ciężko mi sobie poradzić ze sobą, zawsze rozmawiam o tym z najbliższymi, by nie kumulować w sobie złych emocji i wspólnie spróbować dojść do jakiegoś rozwiązania.

Bardzo ważne jest też, aby w przypadku kłótni...

Podobne wypracowania