Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Bóg - Jakie miejsce zajmuje w Twoim życiu Bóg? Wypracowanie

Bóg jest bardzo ważną częścią mojego życia. To Ktoś, kto nieustannie czuwa nade mną i swoją obecnością mobilizuje mnie do działania. Mając świadomość, że Bóg jest wszędzie wokół mnie, mogę wciąż odczuwać Jego bliskość, a tym samym – mieć poczucie, że nigdy nie jestem sam. Jest On moim pocieszeniem w chwilach samotności.

Ojciec w niebie jest lekiem na zwątpienia życia doczesnego. Kiedy ludzie zawodzą, sprawy nie układają się najlepiej, kiedy przychodzi rozczarowanie sprawami doczesnym, wiem, że jest Bóg, dla którego warto się nie poddawać, dla którego należy wybierać drogę dobra i prawdy.

Bóg jest Ojcem Jezusa Chrystusa, którego Narodziny i Zmartwychwstanie każdego roku są dla mniej najważniejszymi punktami roku. Czując wielką wdzięczność za to, że Jezus oddał życie za każdego człowieka, również za mnie, bym miał możliwość ujrzenia oblicza Boga, z ogromną radością i oddaniem w sercu przeżywam te ważne daty kalendarza liturgicznego.

Bóg jest dla mnie również Stwórcą wszystkiego, co widzialne i niewidzialne, to wspaniały Architekt naszego doczesnego domu – świata. Widząc niezwykłości, jakie na mnie zewsząd napierają, jestem bardzo szczęśliwy, że dane mi jest to zobaczyć, poczuć. Cała fauna i flora świata, niesamowite cuda natury, zjawiska atmosferyczne, wody i lądy – to powód do ciągłej wdzięczności, jaka należy się Bogu.

I wreszcie człowiek – stworzenie ulepione rękami Boga. Bóg jest dla mnie Twórcą najwspanialszego, choć zarazem niedoskonałego stworzenia. Dzięki temu nasze życie na ziemi ma głębszy sens – przede wszystkim mamy możliwość kochanie i bycia kochanymi. Ten dar obecności innych ludzi powoduje, że doświadczać możemy wielu różnych, niezwykle bogatych i wartościowych uczuć. Drugi człowiek to dla nas również lustro, w którym dostrzegamy prawdę o nas samych, dzięki czemu możemy albo poprawiać swoje zachowanie, albo utwierdzać się w słuszności swojego postępowania.

Podobne wypracowania do Bóg - Jakie miejsce zajmuje w Twoim życiu Bóg? Wypracowanie