Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Napisz list do osoby wątpiącej w obecność Jezusa w jej życiu

Drogi Wątpiący,

Jezus jest ucieleśnieniem Boga w ludzkiej postaci, a jednocześnie Jego Synem, który z wielką pokorą wypełnił wolę Ojca i wziął na swe barki krzyż naszych grzechów, aby przez śmierć i zmartwychwstanie oczyścić nas i zapewnić udział w życiu wiecznym. Takie poświęcenie to największy dowód miłości do człowieka, to najcenniejszy dar, jaki otrzymaliśmy.

Ten zmartwychwstający Jezus, Bóg-człowiek pełen dobroci jest zawsze obecny w życiu każdego człowieka. Jest tym, który napełnia życie światłem i wskazuje właściwą drogę, przyczynia się do dokonywania właściwych wyborów. 

Jezus jest w każdym podszepcie prawego sumienia, które nakazuje czynić tak, jak chciał od nas tego Bóg. Jezus jest pośrednikiem między Ojcem a Jego wszystkimi dziećmi. Najpełniejsze spotkanie z Nim dokonuje się w każdym sakramencie Eucharystii, kiedy spożywamy Jego Ciało na pamiątkę Ostatniej Wieczerzy. 

Ludzie bardzo często poddają się zwątpieniu ogarniającemu serce. Dotyczyło to nawet tych, którzy byli najbliżej Jezusa, czyli Apostołów. Choćby podczas  burzy, która rozpętała się na jeziorze, gdy Nauczyciel ze swymi uczniami znajdowali się w łodzi. Uczniowie w panice stracili ufność w moc Jezusa i przestraszyli się, że zginą, jednak On uciszając burzę, udowodnił, że wiara w Niego jest najlepszą życiową tarczą, że niczego z Nim nie trzeba się obawiać.

Jezus nie pozwala nam się bać, ponieważ zawsze pokazuje, że dzięki Niemu nieustanni jest przy nas Bóg, który jest ostatecznym celem wszystkich naszych działań. Mieć Jezusa za przewodnika, to nie tylko zasłużyć na lepsze życie po śmierci, ale i godnie przeżyć to, które jest nam dane.

Jezus jest w każdej bliskiej osobie, która otwiera swe serce na nas i zawsze podaje pomocną dłoń. On sprawia, że człowiek nie czuje się samotny pośród życia. Wiara w Niego napełnia serce spokojem i pewnością, że wszystko da się przezwyciężyć. 

Podobne wypracowania do Napisz list do osoby wątpiącej w obecność Jezusa w jej życiu