Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Dlaczego zmartwychwstały Jezus ukazywał się apostołom przez 40 dni? Odpowiedz i rozwiń temat

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Jezus umarł w męce na krzyżu, by uwolnić ludzi od brzemienia grzechu, ale zapowiedział Apostołom swój powrót. Jednak oni nie zrozumieli Jego słów wypowiedzianych przed ukrzyżowaniem. Nie rozumieli nawet wówczas, gdy zastali pusty grób. Ale stało się tak, jak zapowiedział Chrystus – zmartwychwstał, aby umożliwić nam wejście do Królestwa Niebieskiego, a dowodem na to było Jego ukazywanie się uczniom przez 40 dni. Te wszystkie spotkania miały na celu przekazanie Apostołom ostatnich pouczeń, a dla kolejnych pokoleń być świadectwem prawdy. Najwięcej o okresie przebywania Chrystusa wśród żywych przekazał św. Jan Ewangelista. 

Pierwszy raz ujrzała Go Maria Magdalena, którą pocieszył zasmuconą zniknięciem Jego ciała z grobu.

Przy drugim spotkaniu ukazał się jedenastu, ponieważ nie było z nimi Tomasza. Towarzysze opowiadając mu o żywym Nauczycielu, który ich odwiedził spotkali się z niewiarą Tomasza. Apostoł uwierzył dopiero, gdy dotknął i zobaczył. Ta scena ma uzmysłowić wszystkim, których wiara jest płytka, że sens ma jedynie ufność bez dowodów.

Kolejny raz Jezus ukazał się łowiącym ryby uczniom nad Morzem Tyberiadzkim, dokonując swego ostatniego na ziemi cudu – napełnienia...

Podobne wypracowania