Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Dlaczego zmartwychwstały Jezus ukazywał się apostołom przez 40 dni? Odpowiedz i rozwiń temat

Jezus umarł w męce na krzyżu, by uwolnić ludzi od brzemienia grzechu, ale zapowiedział Apostołom swój powrót. Jednak oni nie zrozumieli Jego słów wypowiedzianych przed ukrzyżowaniem. Nie rozumieli nawet wówczas, gdy zastali pusty grób. Ale stało się tak, jak zapowiedział Chrystus – zmartwychwstał, aby umożliwić nam wejście do Królestwa Niebieskiego, a dowodem na to było Jego ukazywanie się uczniom przez 40 dni. Te wszystkie spotkania miały na celu przekazanie Apostołom ostatnich pouczeń, a dla kolejnych pokoleń być świadectwem prawdy. Najwięcej o okresie przebywania Chrystusa wśród żywych przekazał św. Jan Ewangelista. 

Pierwszy raz ujrzała Go Maria Magdalena, którą pocieszył zasmuconą zniknięciem Jego ciała z grobu.

Przy drugim spotkaniu ukazał się jedenastu, ponieważ nie było z nimi Tomasza. Towarzysze opowiadając mu o żywym Nauczycielu, który ich odwiedził spotkali się z niewiarą Tomasza. Apostoł uwierzył dopiero, gdy dotknął i zobaczył. Ta scena ma uzmysłowić wszystkim, których wiara jest płytka, że sens ma jedynie ufność bez dowodów.

Kolejny raz Jezus ukazał się łowiącym ryby uczniom nad Morzem Tyberiadzkim, dokonując swego ostatniego na ziemi cudu – napełnienia pustych sieci mnogością ryb. 

Najważniejszą z chwil było przekazanie Szymonowi Piotrowi sprawowania władzy nad ludem Bożym. Od chwili wypowiedzenia przez Jezusa polecenia, by Piotr pasł Jego Owce, stanął on na czele Kościoła i stał się pierwszym papieżem.

Co do losu samego Jana Ewangelisty, ukochanego ucznia i autora poświadczeń działalności zmartwychwstałego Chrystusa, nie jest on do końca znany. Jezus miał wobec niego jakiś zamiar, którego jednak nie zdradził. Jan wspomina również, że przez ten 40-dniowy okres działalności uczynił jeszcze wiele znaków i cudów, poświadczających Jego Boskość i będących dowodem na to, że zmartwychwstał. 

Podobne wypracowania do Dlaczego zmartwychwstały Jezus ukazywał się apostołom przez 40 dni? Odpowiedz i rozwiń temat